Do bohatě vybavených oddělení postupně přicházely často celé rodiny. Zajímaly se hlavně o podmínky, za jakých lze dítě v jeslích umístit a také o nabízené činnosti a služby. Stranou nezůstaly ani cenové otázky.

„Přišla jsem se podívat s dcerou a se svým patnáctiměsíčním synem. Líbilo se nám tu moc. Jak přístup personálu, tak i prostředí nejen plné hraček ale také čisté a bezpečné,“ řekla své postřehy jedna z mnoha maminek Petra Pezdová.

Rovněž s dobrými pocity odcházela Silvie Gletová. „Syn už sem chodí rok. Je to tu super. Myslím si, že než dítě nastoupí do školky, mělo by projít takovým zařízením, jakým jsou jesle, aby si zvyklo na své vrstevníky,“ konstatovala mladá žena.

Obdobné názory měly i další maminky. „Tak hezkou účast jsem ani nečekala. Věřím, že rodiče a také další hosté byli spokojeni,“ stručně poznamenala vedoucí pro zdravotní oblast Sociálních služeb města Havířova Anna Tomečková.

Podívat se přišel i ředitel této městské instituce. „Jesle jsme převzali do naší organizační struktury k 1. lednu letošního roku. Zatím se potýkáme s menším počtem dětí, než jsou kapacitní možnosti. Právě Den otevřených dveří je jednou z cest, jak tento problém úspěšně řešit. V obdobných akcích budeme dále pokračovat,“ uvedl Milan Černý.

Jesle na Edisonově ulici se dělí do tří oddělení podle věku dětí. Přijímány jsou od šesti měsíců do 4 let. Každé oddělení má hernu, koupelnu, ložnici a kuchyňku s jídelnou a jsou vybaveny barevně laděným nábytkem, hračkami a pomůckami, které odpovídají věku, potřebám dětí a platným hygienickým normám. Dům je umístěn v pěkné a vybavené zahradě.