Městská policie byla ve čtvrtek volána opakovaně do bytu v domě na ulici Na Nábřeží. Mladá žena se starala o čtyřletou dceru její známé. Do bytu se však chtěl dostat otec dítěte, ze kterého měla žena strach. Vždy, když přijeli strážníci, situace se uklidnila. Muž stačil zavčas z domu odejít.

K večeru však napětí gradovalo a začalo se projevovat nejen na hlídající ženě, ale také na dítěti. Navíc se zjistilo, že matka je někde v restauraci opilá.
Před osmnáctou hodinou musela na místo vyjet hlídka městské policie znovu. To už bylo rozhodnuto, že situaci prověří i pracovnice havířovské sociálky. Nálada v bytě opravdu nebyla dobrá a vyhrotila se po ostrém telefonátu, který přijala hlídající žena. Ta se následně zhroutila a musela ji ošetřit posádka záchranky.

Do bytu pak přišla matka a později i otec. Oba byli pod vlivem alkoholu. Proto pracovnice rozhodla o odebrání dítěte a dočasném umístění v domově.
„Proč tak vyvádí? Vždyť se nic neděje,“ reagovala povýšeně matka ve chvíli, kdy její známou odváděli záchranáři do sanitky. Do hysterického breku jí bylo až ve chvíli, kdy zjistila, že její dcera bude nocovat v Dětském centru Čtyřlístek. Scénu s psychickou labilností předvedl před domem i otec.

„Dítě jsme museli odebrat, protože matka, která ho má v péči, se nebyla schopna o něj starat. Do pondělí bude ve Čtyřlístku. Musíme provést ještě další šetření poměrů v rodině a výchově, abychom mohli rozhodnout, zda bude dítě vráceno matce, případně svěřeno do výchovy prarodičům nebo i do ústavní východy,“ řekla vedoucí oddělení sociální a právní ochrany dětí havířovského magistrátu Vanda Gradková.