VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město ocenilo úspěšné sportovce a umělce

Orlová/ Dospělí, ale i děti, se minulý týden v Orlové dočkali ocenění za svůj přínos pro kulturu a sport ve městě Orlová. Ocenění se tak dočkalo celkem deset kolektivů a pětadvacet jednotlivců.

2.12.2008
SDÍLEJ:

Radnice v OrlovéFoto: Libor Běčák

Mezi nejmladší oceněné patřily třeba nadějná atletka Emily Gerulová, která ve svých jedenácti letech sklízí úspěchy na mezinárodních žákovských atletických závodech. Na mezinárodní scéně již sklidila úspěchy také o dva roky mladší orlovská výtvarnice Adéla Chalupková. „Jsme moc rády, že jsme ty ocenění získaly,“ radovaly se obě nejmladší oceněné krátce po ceremoniálu. „Určitě mně to povzbudí v dalším tréninku a budu se snažit mít ještě lepší výsledky,“ zamyslela se pak Emily Gerulová.

„Také mne se bude malovat lépe a budu se i více snažit,“ usmívala se Adéla Chalupková. „Dík patří určitě i všem ostatním, kteří dnes ocenění nebudou, ale i oni se angažují a starají se o to, aby lidé v našem městě mohli smysluplně trávit svůj volný čas,“ podotknul na slavnostním aktu starosta Orlové Jiří Michalík, který nominované osobnosti a týmy oceňoval spolu s místostarostou Radislavem Mojžíškem a dalšími zástupci radnice. „Všichni ocenění pak zaslouží náš obdiv už jen pro to, že dobré jméno města šíří i za jeho hranicemi,“ dodal starosta.

V kategorii nejlepších kulturních kolektivů a jednotlivců za rok 2008 nakonec ocenění získali: Sborové a instrumentální studio – pěvecký sbor Sluníčko, Sněženka, Kopretina, Sasanka, Taneční studio Anaj, MK PZKO Orlová-Lutyně – pěvecký sbor Zaolzie, Dětský národopisný soubor Olšinka.

Mezi jednotlivci pak Alice Stanescová (ZUŠ J. R. Míši), Adéla Chalupková (Dům dětí a mládeže), Gabriela Kristen (TS Kmit), Jana Šertlerová (Dům dětí a mládeže), Dagmar Valová a Anna Kazáriková (Dětský národopisný soubor Olšinka), Jaromír Vrlík (folklorní soubor Olšina), Marian Jędrzejczyk a Romuald Fismol (PZKO Orlová-Lutyně), Patrick Ulman a Petra Svačinová (TS Anaj), Magdaléna Přečková (Gymnázium a SOŠ) a Robert Kovárik (Futra).

V oblasti sportu byli za rok 2008 oceněni Družstvo dospělých Enduro Teamu Orlová, šachové družstvo „A“ mládeže do 15 let SK Slavia Orlová, družstvo žactva Klubu českých turistů Orlová, družstvo „A“ dospělých ve stolním tenisu SK Slavia Orlová, družstvo mladších žáků tenisového klubu Slavia Orlová a družstvo žáků badmintonu TJ Orlová-Lutyně.

Mezi jednotlivci to byli Lumír Mrázek a Tereza Olšarová (šach, SK Slavia Orlová), Dominik Sedláček (Klub plaveckých sportů Mládí Orlová), Emily Gerulová (atletika, TJ Orlová-Lutyně), Ondřej Genco (Klub českých turistů Orlová), Táňa Fidlerová (Klub biatlonu Orlová-Lutyně), Rostislav Číž (oddíl stolního tenisu SK Slavia Orlová), Martin Figura (Tenisový klub Slavia Orlová), Martin Krhovják (Krasobruslařský klub Orlová) a Adéla Molnáriová (Oddíl badmintonu TJ Orlová-Lutyně).

V kategorii trenér roku získal ocenění trenér volejbalu a předseda SK Slezan Orlová Jiří Drobek. V kategorii Významná osobnost orlovského sportu město ocenilo nestora horolezectví v České republice a trenéra horolezeckého kroužku při gymnáziu v Orlové Josefa Weissera.

2.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Téměř 100 let starý dům dostane v příštím roce novou fasádu 
a promění se i jeho okolí.

Prvorepublikový dům u autobusového stanoviště získá novou fasádu i okolí

Radniční Ježíšek naděluje dárky pod stromeček v předstihu.
11

Radniční Ježíšek už dětem naděloval

Děti z mateřské školy obdarovaly psy v útulku

Děti z Mateřské školy Balzacova v Havířově-Podlesí navštěvují útulek pro psy a další zvířata pravidelně. Ve středu jim přinesly dárky pod vánoční stromeček.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

Pauláthová se pokusí o sezonní restart

Havířov – V sezoně, ve které poutá nejvíce pozornosti zimní olympiáda v Koreji, se havířovská lyžařka a česká reprezentantka Kateřina Pauláthová pokusí zapomenout na tu loňskou problematickou.

Pes v rukou aktivistů jako nástroj k ochraně kaprů

„Pojďte ochutnat pejska. Naloženého, naporcovaného. Můžeme ho i vykuchat a koupíte si jej,“ haleká na okolí fingovaný prodejce vánočních psů před Novou Karolinou v centru Ostravy. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT