Ocenění se dočkali policisté z různých útvarů na Karvinsku. „V kategorii Policista roku bylo z jednotlivých útvarů ohodnoceno celkem 27 policistů a občanských zaměstnanců,“ uvedl praporčík z Okresního ředitelství Policie České republiky v Karviné Jaroslav Kus.

Ocenění byli i policisté, kteří se, ať už ve službě, či mimo ní, podíleli na zvládnutí kritické situace. „Mezi vyznamenanými byli čtyři policisté, kteří se chovali příkladně při výbuchu v bytě na ulici U Stromovky v Havířově-Městě v září tohoto roku,“ řekl Kus. Oceněn byl i preventivní projekt. Vítězný projekt nesl název „STOP kriminalitě na Karvinsku“, a jeho cílem bylo dosáhnout snížení počtu krádeží věcí z nákupních vozíků, z vozidel na parkovišti, či kapesních krádeží.

O tom, že policista nepřestává být policistou ani na dovolené, přesvědčil muž, který zasahoval při svém pobytu u moře. Byl za to na předávání cen odměněn. „Policista obdržel medaili „Za statečnost“, když letos v červnu během dovolené v Bulharsku zachránil dva lidské životy,“ chválil Kus. Další medaile dostávali policisté za svou věrnost. „ Za věrnost prvního stupně byli oceněni dva muži v uniformě, kteří u nás pracují třicet a více let. Ocenění druhého stupně za službu u policie v rozmezí 20 – 30 let obdržela hned pětice policistů.