Jedná se o speciální lůžko, které na organismus pacienta působí teplem v kombinaci s pulzním elektromagnetickým polem s lokálním použitím barevného světla.

„Provoz jsme zahájili začátkem listopadu a musíme říct, že o terapii začíná být velký zájem. Je vhodná pro osoby s lehkými a středními zdravotními obtížemi. To znamená například s bolestmi zad, končetin, včetně chronických stavů. Blahodárné účinky se projevují i na hojení se ran. Dochází ke komplexní regeneraci a efektu detoxikace,“ řekla vedoucí pro zdravotní oblast Anna Tomečková.

Mimo prokazatelných léčebných účinků je terapie také relaxační záležitostí. Jedna lekce trvá hodinu a klient musí na tuto terapii chodit denně po dobu deseti až dvanácti dnů. „Je to příjemné. Člověk leží, cítí jen mírné teplo a lehké vlnění. Na lůžku je možná i noční terapie, což znamená, že klient u nás přespí. Biosynchron je vhodný pro lidi s poruchy spánku,“ dodala Tomečková.

Hodina terapie v denním režimu stojí 200 korun a jedna noční terapie 400 korun. Léčba může být aplikována i na základě rozhodnutí lékaře, a tudíž je hrazena pojišťovnou.

Klienti, kteří se rozhodnou pro Biosynchron, musí být nejdříve poučeni. Během léčby je například zakázáno navštěvovat solária nebo se terapie nesmí kombinovat s jinou léčbou, která využívá magnetoterapii. Veškeré informace občané dostanou ve středisku havířovských sociálních služeb na Moskevské ulici.