Zastupitelé včera schválili prodej objektu novému majiteli, který se v předloženém projektu zavázal oživit provoz kinokavárny včetně restaurace. Kromě toho by měl v objektu najít útočiště Vysokoškolský klub místní obchodně podnikatelské fakulty.

Nový majitel zaplatil za objekt a pozemky necelých tři a půl milionu korun. Nebyla to nejvyšší ze sedmi nabídek – nejvyšší nabízená cena byla vyšší než čtyři miliony korun - ale radní podle slov náměstka Petra Jurase upřednostnili přijatelný podnikatelský záměr nového majitele před vyšším příjmem do městské kasy.

A právě to se stalo terčem kritiky opoziční KSČM při schvalování prodeje v zastupitelstvu. „Proč rada města nepřistoupila na podobný záměr jiného podnikatele, který za objekt nabízel víc peněz?“ ptal se zastupitel Antonín Petráš.

Odvolával se přitom na návrh majetkové komise zastupitelstva, která doporučila uskutečnit převod budovy formou dražby. „To bych však město nemělo přehled o tom, co nový majitel s budovou zamýšlí,“ reagoval Juras.

Zmínil přitom podpůrný dopis děkana obchodně podnikatelské fakulty, který se plně postavil za záměr podnikatele Viktora Rašíka, jenž budovu nakonec získal. „Všechny plány na využití objektu jsem rozvedl ve zprávě, kterou dostala rada města. Obnovení kinokavárny s restaurací a spolupráce s Vysokoškolským klubem jsou tím hlavním, co mám v plánu,“ řekl Viktor Rašík.

Zastupitel Petráš ve svém proslovu ještě naznačil, že by se v tomto případě mohlo jednat o poškození obce prodejem jejího majetku pod cenou. „Někde v Čechách řešili podobný případ a skončilo to trestním oznámením na některé radní. Nerad bych, abychom to takto museli řešit i tady v Karviné,“ prohlásil exprimátor Petráš.

Současným dvěma nájemcům doběhnou nájemní smlouvy koncem února.