„V tomto křídle budou sloužit pacientům tři neurologické ambulance, ambulance infuzní terapie a převazovna pro oddělení chirurgie páteře a pohybového aparátu,“ vysvětlila mluvčí KHN Helena Baronová.

Do moderních prostorů, které jsou pastelově vymalovány, se tak v krátké době přestěhují ambulance EEG, neurosonologická a příjmová neurologická ambulance. V novém hábitu se pacientům představí také ambulance pro infuzní terapii.

„Infuzní ambulance funguje už rok v prostorách budovy Centra pracovní medicíny a nyní bude pro velký zájem poskytovat své služby právě na novém pracovišti a ve dvousměnném provozu,“ dodala mluvčí Baronová.

Infuzní stanice bude sloužit pacientům, kteří berou léky nitrožilně. „Pacienti si v nové ambulanci lehnou na lůžko, a po aplikaci léku mohou odejít zpátky domů, nemusí být v nemocnici hospitalizováni například po dobu 14 dnů,“ uvádí mluvčí nemocnice.

Stěhování veškeré techniky a přístrojového vybavení plánuje nemocnice na dny mezi vánočními svátky. „Nechceme nijak narušit dosavadní chod ambulancí. Přeobjednáním pacientů by mohly nastat zbytečné komplikace. Na plný plyn pak pojedeme od pátého ledna,“ slíbila hlavní sestra KHN Jarmila Dostálová.

Radost z nového místa mají i sami zaměstnanci. „Největší plus vidím v tom, že budou všechny tyto ambulance pohromadě, a myslím si, že pacienti budou spokojeni s důstojným zázemím, které je tady pro ně připraveno,“ řekla staniční sestra Jiřina Mistrová.