„Největší investiční akcí zůstane i v roce 2009 dostavba kanalizace. Stavbu za téměř 1,3 miliardy korun včetně příspěvku Evropské unie bychom měli mít hotovou zhruba v polovině roku,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Rozpočet na příští rok je lehce vyšší než v minulých letech, počítá se s více než miliardou korun zdrojů – 1 043 037 korun, v části příjmů s 1 miliardou a dvěma miliony korun. A zatím nepočítá s příjmy z privatizace bytů, která by měla při prodeji všech 5 500 bytů vynést 840 milionů korun.

Podle primátora Tomáše Hanzela nebyl při schvalování ropočtu problém, přestože nároky jednotlivých odborů se musely tradičně krátit. „Všechny odbory se musely uskrovnit. Pokud chceme splnit volební program, musíme začít šetřit a dávat peníze na investice, abychom v roce 2009 a 2010 udělali to, co potřebujeme. Mám na mysli rekonstrukci kulturního domu Družba, loděnice, Larischových koníren, ulice K. Sliwky, zastřešení letního kina, rekonstrukce škol a školek a možná také ulice Lázeňská a další věci,“ vyjmenoval Hanzel.

Kromě toho město připravuje revitalizaci sídliště v Karviné-Hranicích. „Zapojíme se už aktivně i do dalšího čerpání prostředků z EU. Nedávno jsme vysoutěžili téměř 400 milionů korun z Evropy pro naše projekty v letech 2009-13, s tím ale zatím také rozpočet přímo neoperuje,“ přiblížil primátor Tomáš Hanzel