Akci zorganizovala společně s romskými asistenty a terénními pracovníky romská poradkyně Jiřina Kubátová: „Pozvali jsme hlavně ty mladší děti, protože všechny by se nám tady do kulturáku nevešly. Připravili jsme jim balíčky plné sladkostí a spoustu cen do soutěží,“ přiblížila.

Jednu z nich vyhrál i šestiletý Emil Kapura. „Moc se mi tu líbí, byl jsem tu i vloni,“ svěřil se. „Mikulášský rej“ se stal již tradiční akcí, ale ta letošní je určitě nejzdařilejší,“ vysvětlila Jiřina Kubátová.

K tanci a poslechu hrála místní romská kapela Korkorečhave. „Kapelu jsme založili před osmi měsíci, hrajeme příležitostně a také ve volnočasovém středisku Kotva. Šíleně nás to baví,“ doplnil devatenáctiletý Michal Moldřík. Za osmiměsíční existenci vydala kapela již třetí CD.

Atmosféra v sále byla ovlivněna blížícími se vánočními svátky. Zatímco si Michal přál k Vánocům novou aparaturu, tříletá Melánie Rusnáková by ráda pod stromečkem našla kuchyňku a pětiletá Natálka Modrá, stejně tak jako Dominika Cicková, zase kočárek.