Zloději byli tak vystrašení, že volali tísňovou linku policie a tvrdili, že je tlučou zakukleni Rusi se zbraněmi. Při útěku u staré kompresorovny nechali dodávku, kterou nakradené železo pravidelně odváželi i ruční vozík a rukavice.

Policisté na místě zjistili, že v ochrance jsou skutečně i ostří hoši ze zemí bývalého sovětského bloku. Žádné útočné zbraně však nalezeny nebyly. Na místo přijelo několik policejních vozů s policisty z obvodních oddělení, kriminálky i pořádkové jednotky. „Prověřili jsme okolí, kam měli podezřelí utíkat a také jsme se kontaktovali se pracovníky bezpečnostní služby. Ti si zákrok natáčeli videokamerou a na záznamu jsme viděli, jak jeden z prchajících podezřelých mužů padá. Právě z pádu pochází jeho poranění v obličeji,“ řekl přímo na místě velitel zákroku Jindřich Machů.

Nasazení razantnější ochranky potvrdil také mluvčí společnosti RPG Petr Handl, podle kterého se firma snaží zachránit zbytek areálu před devastací. "Nově najatá bezpečnostní agentura má důsledněji chránit náš majetek před rozkrádáním, a to samozřejmě v rámci zákona," řekl Handl.