Budovu v Polské ulici v Karviné předal v minulých dnech Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových krajskému úřadu. „Z pověření zřizovatele, jímž je Moravskoslezský kraj, převzala majetek příspěvková organizace Domov jistoty z Bohumína, která tam bude provozovat sociální pobytovou službu seniorům nad 65 let,“ uvedl vedoucí oddělení sociálních služeb Odboru sociálních služeb Úřadu moravskoslezského kraje Daniel Rychlík.

Sociální zařízení bude sídlit ve dvoupodlažním domě, který však bude nutné stavebně upravit. Součástí domu je také zahrada.

Provozovatel tak chce vyřešit neutěšenou prostorovou situaci v Domově jistoty v Bohumíně. „Senioři tam žijí v nepříliš vhodných podmínkách, a proto by se situace dala vyřešit přesunem asi 10 lidí, kteří trpí psychickým onemocněním právě do karvinského zařízení,“ vysvětlil Daniel Rychlík.

To ale nebude hned. Kraj bude chtít na rekonstrukci objektu získat dotaci z Evropských fondů nebo Operačního programu. „Pokud by vše proběhlo v optimálním časovém horizontu, do dvou let by zařízení mohlo fungovat,“ řekl Rychlík.