Výtěžek z prodeje je určen na adopci africké dívky Aminaty Soumah z Guinei, kterou škola finančně podporuje při studiu. Každý žák se podílí na podpoře mladé Afričanky částkou deset korun.

Hlavními aktéry jarmarku byly děti prvních až pátých ročníků. Vytvořily spolu se žáky devátých tříd celou plejádu nejrůznějších drobných vánočních dárků, jako například, vánoční psaníčka, perníčky, upomínkové předměty, cukroví, velmi hezké adventní věnce a další drobnosti patřící k Vánocům. Pravou sváteční atmosféru navodila hudebně dramatická scénka My tři králové jdeme k vám, plná písniček a recitací s hudebním doprovodem. Navíc každou celou hodinu zazněly zvuky fléten. Na jarmark se také přišly podívat děti z Mateřské školy Petřvaldská a Základní školy Moravská.

Původně se měl jarmark konat v atriu školy, ale kvůli počasí byl přeložen do vestibulu a několika učeben v přízemí. Zájem o výrobky byl velký a téměř vše se vyprodalo. „Jsme rádi, že se jarmark hned na poprvé vydařil. Děti to bavilo a rodiče přilákalo. Na základě letošních zkušeností počítáme, že v příštím roce opět bude, ale se stánky v nádvoří školy,“ přiblížila záměr zástupkyně ředitele školy Naděžda Mayerová.