Pod klenbou božího chrámu se představili zpěváci a muzikanti v plném obsazení. Nechyběli ani ti nejmenší. V pestrém programu s doprovodem orchestru lidových nástrojů zazněly vánoční koledy jako například Já malý přicházím, Potkala jsem holubičku, Dej Bůh štěstí tomu domu, Pásli ovce Valaši, Koleda je na Vánoce, Štěstí zdraví, Vinšujeme tomu domu a řada dalších neméně hezkých skladeb.

Diváci, mezi kterými bylo hodně maminek, tatínků a prarodičů malých umělců, své nadšení vyjadřovali častým potleskem. Také kamery a fotoaparáty byly v plné permanenci.

„Bylo to moc pěkné. Na vánoční koncert chodím pravidelně každým rokem. Atmosféra je tu pokaždé výborná. K Voničce mám velmi blízký vztah. Jednou týdně se věnuji gymnastické přípravě tanečníků,“ svěřil se čerstvý nositel Ceny Havířova za rok 2008, Otto Polák.

Pro mnohé z návštěvníků to bylo příjemné pozastavení v předvánočním shonu. Sváteční koncert byl zakončen novoročním přáním. „Vonička Vám vinšuje šťastný a veselý nový rok, aby Vás nebolela hlava ani bok,“ zaznělo z úst hlavních aktérů zimního podvečera.