Nejdříve hodinu po poledni pomáhali osmiletému chlapci, který si zabouchl dveře, večer pak staré paní, která si poranila nohu a na balkónu se dlouho marně snažila dovolat pomoci.

První zásah se odehrával na balkónu paneláku v Nákupní ulici v Havířově-Šumbarku. Na dítě, které bylo delší dobu venku a nebylo dostatečně oblečeno, upozornila městskou policii žena, která ho viděla z protějšího domu. Strážníci zjistili, že chlapec skutečně nemůže otevřít balkónové dveře, aby se dostal zpátky do bytu.

Na vině byla klukovina, kdy byli chlapci v době vánočních prázdnin sami doma bez dozoru. Bratři si hráli. Zatím jeden se zabouchl na balkonu, druhý vyšel na chodbu a nevzal si klíče.

Na místo proto vyjeli hasiči, aby otevřeli byt a chlapce z balkónu zachránili. Mezitím mu soused z vyššího bytu podal deku, aby se zahřál. Současně s hasiči přijela domů taxíkem i matka, kterou se městské policii podařilo přivolat pomocí mobilního telefonu. Ve čtrnáct hodin byl lehce prochladlý klučina naložen do horké lázně a zásoben teplým čajem, aby si zbytek vánočního volna užil ve zdraví.

Do Mládežnické ulice v městské části Podlesí byli voláni strážníci a policisté zhruba třicet minut po jednadvacáté hodině. Muž procházející kolem domu s pečovatelskou službou zaslechl z balkónu volání o pomoc. Právě on zavolal na policejní tísňovou linku. Jako první byli na místě policisté z místního obvodního oddělení. Jeden z nich přelezl na balkón ze sousedního bytu a o starou paní se postaral. V bytě našel deku, kterou ji dal na zahřátí do příjezdu záchranky.

Také k tomuto případu byli voláni hasiči. Díky rychlému zákroku policistů však nebyla jejich pomoc zapotřebí.