„Jsme rádi za každou příležitost dát veřejnosti o Srdci vědět, jednou z nich bylo právě vystoupení Marcely Vichrové, Táni Walczyskové a Lenky Jelonkové,“ uvedl autor Srdce a předseda občanského sdružení Musical Havířov Stanislav Ferko.

Přípravy na druhý havířovský rockový muzikál jsou v plném proudu. Kromě hlavních rolí trénuje také čtyřicet komparsistů, všichni docházejí dvakrát týdně na taneční a dramatické zkoušky, které probíhají pod vedením Daniely Dostálové a Jana Kroula. „Oddech si dáme akorát od Vánoc do Nového roku, pak budou zkoušky zase pokračovat, a to možná ještě intenzivněji,“ řekl režisér muzikálu Kroul.

Děj příběhu je inspirován aztéckou legendou o zakázané lásce, ve které může díky nevěře všechno dobře dopadnout. Kromě zpěváků, hudebníků a herců se na přípravě podílejí také umělci z jiných oblastí, jako například scénický tanec, šermířství, grafický design, scénografie a další.

„Původně plánovaná lednová premiéra se posunula na 28. března 2009. Důvodem jsou nové možnosti, které se muzikálu naskytly, vyžadují však mnohem pečlivější přípravu a propracovanost. Lednové představení nebylo zcela zrušeno, nebude však zatím zpřístupněno široké veřejnosti. Ve skutečnosti musí být totiž muzikál kompletní už v lednu, pak se bude jen pilovat,“ přiblížila další postup Zuzana Vinklárková ze štábu muzikálu.