Mladá Havířovanka se představí v premiéře pohádky Kouzla králů jako princezna. Studentka ostravské konzervatoře a herečka ostravského Národního divadla moravskoslezského si zahraje svoji první velkou roli po boku dalšího novice Martina Krause vedle takových hvězd, jakými jsou Josef Abrhám, Libuše Šafránková nebo Martin Dejdar.

Cesta k roli byla pro Petru vlastně jednoduchá. „Jednoho dne k nám do školy přišli pánové z jedné pražské agentury s fotoaparátem, a že nás nafotí do své databáze herců. Nejdříve jsme vyplňovali formuláře a já u toho okusovala zelenou tužku. Když mě pak fotili, měla jsem kus zelené barvy na rtu, čehož jsem si samozřejmě vůbec nevšimla. O to větší bylo moje zděšení, když jsem mnohem později zjistila, jak na fotce vypadám. Nicméně možná, že právě touto zvláštnůstkou jsem byla pro pana Zelenku zajímavá. Pozval mě na casting, který jsem vyhrála – a bylo vymalováno,“ upřesnila zisk pohádkové role Tenorová.

Petra Tenorová úplnou novickou na televizních obrazovkách sice není, ale při Kouzlech králů bude hodně vidět a šance si určitě cení. „Už jsem předtím natočila dvě pohádky s režisérem Václavem Křístkem. Tři srdce se vysílala o loňských Vánocích a hrála jsem v nich Johanku. Letos v květnu jsem hrála malou roličku v pohádce Ztracený princ, která se bude vysílat 2. ledna. Práce na Kouzlech králů byla neuvěřitelnou školou,“ řekla havířovská herečka.

Pohádka Kouzla králů je autorským výtvorem Zdeňka Zelenky, který nesáhl k adaptaci žádného díla, ale sám vymyslel nový příběh, a pak ho i zrežíroval.
Děj se točí kolem kouzla ukrytého ve vzácném šperku, které prý zaručuje nedotknutelnost hodného království, vysvobození princezny a záchranu Dobromilova království.