Komu se nechce po štědrovečerní večeři a rozbalení dárečků nechce zůstat doma, se může vydat na Masarykovo náměstí v Karviné. Od 21 hodin tam začíná akce, na které budou znít koledy, poběží videoprojekce, a zahřát se můžete třeba horkým čajem nebo grogem.

Nový rok pak Karviná přivítá v rytmu disko hitů a velkolepým ohňostrojem. „Diskotéka Petra Soukupa začne na Silvestra ve 22 hodin a potrvá až do druhé hodiny ranní,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová. O půlnoci rozzáří oblohu novoroční ohňostroj.

Již po patnácté se o Štědrém večeru zaplní také náměstí v Novém Bohumíně. Setkání s názvem Na Štědrý večer všichni spolu začíná v půl desáté večer a bude umocněno zpěvem koled v podání operní umělců z Ostravy a Olomouce. Do Bohumína se při této příležitosti sjíždějí lidí z celého okolí a letos pořadatelé očekávají návštěvníky i z Opavy či Hradce nad Moravicí. Slavnostní tečku za celým programem udělá speciální vánoční ohňostroj.

Bohoslužba pod širým nebem, na kterou byli Orlované zvyklí, se letos 24. prosince konat nebude, zato se mohou lidé těšit na velkolepý ohňostroj. „Společné přivítání Nového roku se tradičně uskuteční na Náměstí 28. října v centru města,“ potvrdila mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Také Českotěšínští přivítají rok 2009 ohňostrojem. „Ten vždy přiláká na náměstí hodně lidí, kteří chtějí pozdravit své známé a popřát si do Nového roku vše nejlepší,“ sdělila mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková. Letos bude poprvé ohňostroj odpálen na nábřeží Olzy, kde je podle slov techniků bezpečnější.