Časem se také zdokonalila v pečení tak, že si u ní známí a rodina objednávají třeba dorty k různým slavnostním příležitostem. „Upekla jsem toho už spousty. Nejnáročnější byl svatební dort, který se skládal ze sedmi schodů, na něm byly posazeny labutě a lekníny. U novomanželů měl velký úspěch,“ říká paní Sztarková. Jeden z jejich exkluzivních dortů cestoval až na Slovensko do Michalovců. „Objednala si ho jedna paní pro ženicha, který se jmenoval Slepice. Chtěla ho překvapit něčím originálním a po mně chtěla, ať upeču dort ve tvaru slepice. Tak jsem se snažila ji co nejvěrněji napodobit, hotový dort Slepici pak paní převezla na Slovensko v příruční ledničce. Než ho předala ženichovi, naaranžovala ho do ošatky a hosté nechtěli uvěřit, že je to opravdový dort,“ popisuje událost paní Jarka.

Velice pracná byla také ozdoba na svatební dort, a to kočár tažený koňmi, který byl celý z cukru a jeho výroba trvala paní Jarmile půl roku.

A jelikož se blíží Vánoce, paní Jarmila nelenila a napekla vánoční perníčky a perníkové chaloupky. „Perníkové chaloupky si většinou dělám podle papírové formy, kterou si vyrobím z tvrdého papíru. Připravené perníkové těsto pak nechám tři dny odležet. Chaloupku pak podle formy vykrojím a upeču. Těsto pak musí opět dva až tři dny dýchat. Zdobím ho cukrovou polevou, kterou použiji na slepování a v nejkrajnějším případě použiji i párátka. Na ozdobu pak dobře poslouží také želatinové bonbóny, čokoládové čočky či marcipán,“ popisuje paní Sztarková.

Na letošní Tradiční vánoční výstavě v Orlové se však neprezentovala jen s nazdobenými perníčky a chaloupkami, ale také s dekoračními dečkami a svíčkami ze včelího vosku. „Baví mě každá tato činnost, žádnou neupřednostňuji. Ale nejvíce mě těší, když svými výrobky obdaruji někoho z blízkých či kamarádů a udělám jim tím radost,“ dodává paní Sztarková.