Před slavnostním pozdním večerem se o vánoční náladu postarala reprodukovaná hudba. Na uvítání, něco po dvaadvacáté hodině, zazpívala skupina Keep Smiling oblíbenou koledu Betlémskými pastvinami. Pak moderátor krátce připomněl historii havířovských půlnočních konaných venku pod oblohou. První byla v roce 2000 před obchodním domem Elan, potom na náměstí Republiky a už několik let má své nynější místo v hezkém a klidném prostředí Centrálního parku. V další části programu zazněly písně Jubilate Deo, Sláva, haleluja, Go, Tel lit on the Mountain. Na závěr pak nádherná Tichá noc, svatá noc, ke které se připojily i hlasy stovky přítomných.

Obdobně jako v minulých letech i tentokrát se k zahřátí podával horký čaj. Zájemci o bibli si mohli na památku odnést knížečku Nový zákon věnovanou Mezinárodním svazem Gedeonů. Jako malý dárek se letos rozdával vánočně zabalený skleněný kalíšek se svíčkou s nápisem Světlo a naděje. Na konec ani ne hodinového pořadu přiblížil Milan Szturc význam vánočních svátků. „Děkuji vám, že jste přišli a dali i tímto způsobem najevo, že Vánoce jsou o něčem hlubším, než jen o jídle, dárcích a nepřetržitých televizních pořadech. Jsem rád, že jsme si mohli společně připomenout pravý důvod příchodu Ježíše Krista na Zem“, uvedl moderátor.

Půlnoční připravili křesťané z Apoštolské církve, Armády spásy, Církve bratrské, Evangelického společenství křesťanů a zpíval gospelový sbor pro všechny generace Keep Smiling z Orlové.