K odchytu psa byla hlídka volána v pátek dopoledne. Strážník, který je k odchytu psů vyškolen, se ku zvířeti opatrně přiblížil a pokusil se ho lapit. Jedná se o psa, se kterým mají havířovští strážníci zkušenosti. Nechytali ho poprvé. V poslední době už totiž majitelům utekl minimálně třikrát.

Zatímco předchozí odchyty probíhaly bez potíží, páteční se změnil v drama. Pes po strážníkovi prudce vystartoval. Ruku mu sevřel v tlamě a strážník mu musel druhou ze všech sil bouchat do čenichu, aby se vyprostil. V boji ho zvíře vážící přibližně 80 kilogramů zalehlo, ale sevření tlamy nakonec přece jen povolilo.

Kolegové přitom situaci sledovali a byli připraveni k nouzové střelbě. K té nemohli přikročit ve chvíli, kdy byl pes v kontaktu se strážníkem, ale čekali na vhodnou chvíli. Když se strážník vysvobodil, pes už neútočil a služební zbraně proto putovaly zpátky do pouzder. Místo toho další strážník použil uspávací pušku. Psa skolila až druhá střela, která ho dokázala dostatečně omámit, aby mu mohla být aplikována třetí dávka z injekce.

Městské policii se pak podařilo kontaktovat majitelku, která si pro psa přijela a společně s hlídkou ho dopravila k vyšetření ke zvěrolékaři. Zraněný strážník mezitím absolvoval vyšetření v chirurgické ambulanci, kde mu lékaři zašili roztrženou ruku sedmi stehy.

„Nevíme, jak toho psa zabezpečit. Už jsem z toho zoufalá. Máme dva metry vysoký plot, nad kterým je i ostnatý drát. On ho dokáže přelézt. Nedávno přetrhl i řetěz. Má nějaké období, kdy pálí za fenkami. Překvapilo mě, že vůbec zaútočil. Je to totiž velmi klidný pes. Doufám, že teď už ho uhlídáme,“ řekla majitelka psa.

Možnost, že pes skutečně utíká přelezením přes plot, potvrdila i veterinářka. "Je to tříletý krátkosrstý středoasijský pastevecký pes. Je v nejlepších letech a v plné kondici. Přes svou velikost je velmi mrštný. Psa jsme vyšetřili a ošetřili mu rány po uspávacích střelách. Měl by být v pořádku. Příštích pět dnů bude v domácí karanténě," vysvětlila veterinářka.