„V příštím týdnu fungujeme na rozdíl od předchozích let normálně. V pondělí 29. prosince máme otevřeno do 17, v úterý a ve středu do 15 hodin. Na Silvestra se úřaduje hlavně kvůli dopravce, ale pokladny se zavřou dříve – už v půl jedenácté,“ informovala mluvčí magistráru Šárka Swiderová.
Zároveň upozornila, že většina úkonů na Dopravním úřadu je za peníze. „Pro nové doklady si lidé mohou ale přijít až do 15 hodin. Nebude fungovat jen matrika,“ dodala.

Rozhodnete-li se v Orlové zavítat mezi svátky na úřad, pak můžete pouze v pondělí 29. prosince, opět od 8 do 17 hodin. V úterý 30. a ve středu 31. prosince bude Městský úřad Orlová pro veřejnost uzavřen. Běžný provoz v novém roce bude v Orlové, stejně jako v Karvné zahájen 5. ledna.

V Českém Těšíně bude budova radnice uzavřena spolu s odloučenými pracovišti 31. prosince a 2. ledna. „Posledním úředním dnem v letošním roce bude tedy úterý 30. prosince, kdy si lidé mohou své záležitosti vyřídit v době od 8 do 13.30 hodin a od 12.30 do 16.30 hodin,“ uvedla mluvčí města Dorota Havlíková.

V Bohumíně sice mnoho úředníků vybírá dovolenou, ale přesto bude radnice otevřená v pondělí, úterý i na Silvestra. V pondělí bude otevřeno do 17 hodin a v úterý do 15 hodin. Ve středu na Silvestra to bude do 13 hodin. Poprvé v roce 2009 budou úředníci fungovat pro veřejnost v pondělí 5. ledna.