„Společné přivítání Nového roku se tradičně uskuteční na Náměstí 28. října v centru města,“ potvrdila mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková. Už třicet minut před půlnocí se rozezní náměstím hudba. „Krátce před příchodem roku 2009 popřeje všem občanům do Nového roku starosta města Jiří Michalík. Poté odbije půlnoc, a všichni si slavnostně připijeme, poté zazní i státní hymna,“ přiblížila půlnoční dění mluvčí Cibulková. Novoroční orlovský ohňostroj bude trvat přibližně 12 minut a město vyjde na přibližně 80 tisíc korun.

Také v Českém Těšíně přivítají rok 2009 ohňostrojem. „Ten vždy přiláká na náměstí hodně lidí, kteří chtějí pozdravit své známé a popřát si do Nového roku vše nejlepší,“ sdělila mluvčí města Český Těšín Dorota Havlíková. Letos bude poprvé ohňostroj odpálen na nábřeží Olzy, kde je podle slov techniků bezpečnější. Stát bude řádově 50 tisíc korun.

Stejně jako v minulém roce bude mít ohňostroj i Havířov. Ten se uskuteční v Centrálním parku naproti Společenskému domu, a to patnáct minut po silvestrovské půlnoci. Lidé tak budou mít dostatek času na to, aby si doma v klidu připili a pak se došli do centra města podívat. Obloha bude pod uměním pyrotechniků zářit zhruba patnáct minut a skvělou atmosféru bude dokreslovat hudba. Město bude stát noční shov 200 tisíc korun.