„Jsme připraveni na zájem lidí, kteří budou chtít získat informace o počtu bodů za dopravní prohřešky a současně i o další výpisy. Od 1. ledna si mohou lidé zažádat na havířovském magistrátu v rámci Czech Point o výpisy z dalších rejstříků. Dosud vyřizujeme výpisy z obchodního rejstříku, rejstříku trestů a katastru nemovitostí. Těch jsme za prvních jedenáct měsíců vyřídili 4 714. Největší zájem je o výpisy z rejstříku trestů. Z celkového počtu to bylo 4 242 vyřízených žádostí,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Nový rok s novinkami

Od začátku nového roku bude havířovský magistrát nově vydávat ověřené výstupy ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů, které jsou vhodné pro podnikatele hlásící se do výběrových řízení. Poskytovat bude také výpis z registru účastníků provozu modulu autovraků ISOH (informační systém odpadového hospodářství), který je určen pro firmy zabývající se likvidací autovraků a výpis bodového hodnocení pro motoristy.

Za stejné informace různý poplatek

O výpisy ze všech uvedených rejstříků je možno žádat na živnostenském úřadě v kanceláři B 415, o výpisy z rejstříku trestů na oddělení matriky a také kanceláři B 013 na oddělení místních poplatků.

Poplatek za celý výpis z rejstříku trestů činí 50 korun, u ostatních výpisů je cena 50 korun za každou stránku. za určitých okolností však mohou lidé ušetřit. „Pro havířovské občany a lidi z našeho správního obvodu, kde jsou zařazeny obce Těrlicko, Albrechtice, Horní Bludovice a Horní Suchá, je finančně výhodnější nechat si vystavit výpis bodového hodnocení v evidenci řidičů na odboru vnitřních věcí, kde výpis stojí 15 korun za stránku,“ poradila mluvčí Pondělíčková.