V budově dojde k několika změnám. „Budeme například zastropovat část, kde dosud sídlí prodejna květin, která v objektu však bude končit,“ přiblížila mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Celý prostor objektu bude nadále využívat Česká spořitelna. Nový kabát pak získá objekt také zvenčí. „Prosklený vzhled zůstane, ale nynější sklo bude nahrazeno sklem novým s modernějším designem. Budova se tak i zvětší, protože nové skleněné zdi budou postaveny na linii tamních venkovních sloupů,“ uvedla mluvčí Cibulková.

Úpravy už město plánovalo dříve, nyní se však k rekonstrukci připojila i zmíněná spořitelna, které nevyhovují současné prostory. „Česká spořitelna se na nás obrátila s tím, že současné prostory již nesplňují potřeby firmy. Společnost tak navrhla rekonstrukci objektu s tím, že se na akci bude sama finančně spolupodílet. Proto nás firma požádala také o prodloužení současné nájemní smlouvy, a to do konce roku 2018,“ řekl vedoucí odboru rozvoje a investic orlovské radnice Petr Bura.

Investici v prosinci schválili i městští zastupitelé. „Město tak získá hezčí vzhled své budovy, navíc je Česká spořitelna dlouhodobý a solventní nájemník, což je pro město velkou výhodou,“ doplnil Petr Bura.

Celková rekonstrukce budovy tak vyjde na částku 7 milionů korun. Částkou 2 miliony 200 tisíc korun se na akci bude podílet zmíněná Česká spořitelna, která tak získá další prodloužení nájemní smlouvy a může přibrat také další prostory budovy.

Budovu C čekají další změny a investice i v následujících letech. Město výhledově plánuje rekonstruovat bývalou obřadní síň tak, aby v ní mohly probíhat jednání zastupitelstva. Služba pasů a občanských průkazů pro občany v prvním patře budovy zůstane zachována.