„Zvládli jsme to, ale byl to opravdu obrovský nápor. Několik pracovníků bylo na nemocenské a klienti se chtěli na Vánoce předzásobit,“ řekl ředitel Sociálních služeb města Havířova Milan Černý.

Ještě před svátky proběhlo několik společných posezení, kde vedení sociálních služeb poděkovalo jak klientům tak i zaměstnancům. „Od roku 2006 došlo k mnoha legislativním změnám a všichni odvedli hodně práce, za kterou bylo třeba poděkovat. 1. ledna 2009 to bude už patnáct let od našeho založení. Jsme poměrně velká firma s téměř dvěma sty pracovníky, a proto jsme alespoň kmenovým zaměstnancům předali upomínkové předměty,“ dodal Černý.

Příště možná společně

Štědrý den trávil každý sám, ale to by se mohlo v příštím roce změnit. Sociální služby chtějí myslet na osamocené seniory a lidi bez přístřeší. „Máme záměr, aby lidé, kteří nemohou být se svými blízkými, nebyli v tento den sami a došlo k nějakému setkání. Také bychom chtěli udělat něco pro občany bez přístřeší formou charity. To musíme projednat s odborem sociálních věcí a představit je vedení města. Samozřejmě, že bude záležet na jejich stanovisku a finančních prostředcích,“ doplnil Milan Černý.