Turistický průvodce obsahuje nejen písemné informace, ale také fotografie havířovských pamětihodností. „K dispozici jsou informace o možnostech ubytování, adresy a telefony kulturních a sportovních zařízení, restauračních zařízení, pizzerií, cukráren a kaváren, hudebních klubů, bankovních ústavů a bankomatů, internetových kaváren, půjčoven aut, taxislužeb a podobně. Součástí publikace jsou také důležitá a nouzová telefonní čísla,“ přiblížila tisková mluvčí Jana Pondělíčková.

Nabídka turistických cílů se neomezuje pouze na Havířov. Jsou v něm uvedeny tipy na zajímavé výlety v okolí města, například do ostravské ZOO, na Slezskoostravský hrad, Hukvaldy, Landek, Prašivou nebo Žermanickou a Těrlickou přehradu. „Vycházeli jsme ze zkušeností, že i Havířovanům – starousedlíkům dělá problémy vymyslet zajímavý program pro návštěvy z jiných koutů republiky, či světa, ale mnozí také nevědí, kam vyrazit se svými dětmi za zábavou a poznáním. U jednotlivých objektů je uvedeno, který směrem a v jaké vzdálenosti od centra Havířova se nachází,“ uvedla dále Pondělíčková.

Turistický průvodce vychází ve dvou verzích. První je česko-polská a druhá anglicko-německá. V nejbližších dnech bude k dispozici přímo na magistrátu města, v Městském informačním centru na Dlouhé třídě a v Musaionu (Muzeum Těšínska). Široké veřejnosti ho představí společně s novými informačními materiály havířovský primátor František Chobot v polovině ledna na veletrhu Regiontour 2009 v Brně. Náklady na vydání 5 tisíc kusů činí 200 tisíc korun. „Průvodce je brožurou ve formátu jedné třetiny A4, takže se vejde i do dámské kabelky,“ upozornila na závěr havířovská tisková mluvčí.