Havířov

V Havířově se ohňostroj se konal v Centrálním parku. Do středu města na náměstí Republiky lidé přicházeli už krátce před půlnocí. Čtvrt hodiny po půlnoci zhaslo veřejné osvětlení a začala pyrotechnická show, za kterou město zaplatilo 200 tisíc korun. Ohňostroj tradičně doprovázela hudba.

Přímo na náměstí se oslavy odehrály v relativním klidu. Záchranáři však museli už od večera zasahovat u několika případů totální opilých lidí, mezi kterými byli i mladiství. Záchranky byly volány také k úrazům. Většinou se jednalo o úrazy po upadnutí nebo řezné rány. Hlášeno bylo také pár jedinců, které zmohl nejen alkohol, ale také mráz.

Strážníci a policisté zakročili u případů, kdy rozveselení vandalové rozbíjeli výlohy nebo se prali. Během několika desítek minut po ukončení oslav centru Havířova byl proveden úklid silnic od rozbitého skla a zbytků petard.

Orlová

Stovky lidí přišly přivítat Nový rok na náměstí v Orlové. „Jsme tady s kamarádkou a přáteli, abychom se podívali na novoroční ohňostroj,“ řekla Monika Koucká z Orlové. Před odbíjením půlnoci popřál lidem starosta města vše nejlepší a poté zazněly tóny státní hymny. Všichni lidé si o půlnoci připíjeli hlavně na šťastný nový rok a přáli si hodně štěstí, lásky a úspěchů. Pak vypuknul velkolepý ohňostroj, na který se přišli podívat i ti nejmenší.

Libor Běčák, Nikola Klimšová