Správa sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) využila mrazy, které v posledních dnech zasáhly i Havířov, a několik dnů před příchodem roku 2009 vytvořila na výše zmiňovaném hřišti ledovou plochu. To se stalo v posledních letech tradicí a nejen děti, ale i dospělí si to hodně pochvalují.

„Je to prostě paráda. Když jsme si chtěli zabruslit, tak jsme se museli trmácet přes celé město na zimní stadion. Tady je to pro nás nejen blízko, ale nemusíme ani platit, protože je to zadarmo. Taky je skvělé, že si zde můžeme zahrát hokej, což na zimáku nejde. Předtím jsme museli jedině na nedaleký rybník, ale tady jsou i branky, prostě paráda,“ říkali mladí hokejisté, kteří nyní tráví na hřišti pravidelně i několik hodin.

Kluziště je otevřeno denně od 9 do 16 hodin. O zimních prázdninách ho využívaly od rána děti, které nemusely do školy. V odpoledních hodinách si přišli na své i dospělí. Někteří si chtěli vyzkoušet bruslení po několikaleté pauze. „Ani si nepamatuji, kdy jsem naposledy na bruslích stála. S kamarádkou jsme se domluvily, že bychom od ledna začaly chodit pravidelně na veřejné bruslení, ale nechtěly jsme si hned udělat ostudu před tou spoustou lidí, co tam chodí. Tady je to víc anonymní, takže jsme moc rády, že led na Šumbarku je,“ řekla jedna pětadvacetiletá žena, která si nepřála být jmenována.