Tyto služby jsou v Karviné počínaje 1. lednem doplněny například o možnost získat na Czech POINT i informace o tom, kolik trestných bodů daný řidič prozatím dostal. „Očekáváme, že zájem o výpisy bude u nás velký, protože je nyní budeme vydávat na počkání a za symbolický poplatek patnáct korun,“ uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.

Další nová služba ulehčí zase především podnikatelům a živnostníkům. „Lidé si zde budou moci přijít také pro výpisy ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů. To bude užitečné pro podnikatele a živnostníky, kteří se přihlašují do různých tendrů a řízení. Tímto potvrzením se totiž dodavatel v zadávacím řízení nahradí doklady, kterými prokazuje splnění základních a profesních kritérií pro soutěž,“ objasnila mluvčí města. Dle ní jde o plošnou aktivitu ministerstva vnitra, což znamená, že by se mělo rozšíření služeb týkat i dalších měst.

To potvrdil například starosta Rychvaldu Jiří Absolon. „Ano, i my rozšíříme nabídku Czech POINT, v tuto chvíli na tom pracujeme,“ uvedl Absolon.

V Bohumíně rozšíření výraznou změnu nepřinese. „Lidé ve věci zjišťování trestných bodů chodí jen o pár met〜rů dál v rámci jednoho patra odboru dopravy, proto se z jejich pohledu nic nezmění,“ uvedla mluvčí města Bohumína Lucie Balcarová.

Využívanou novinkou by podle slov karvinské mluvčí mělo být především zjišťování bodového konta řidiči. Množství žádostí o výpisy z trestních rejstříků to ale pravděpodobně nepřekoná.

„Největší zájem byl loni o rejstřík trestů - z celkově vyřízených 3612 žádostí o různé výpisy je rejstříkových 3151, takže jen necelých pět set je jiných,“ dodala Swiderová. Karvinští mohou rozšířených služeb využívat v budovách dopravní agendy, matriky nebo sociálního odboru na ulici K. Sliwky.