Například v Bohumíně se začne koledovat už dnes. „Do ulic Bohumína, Rychvaldu, Dětmarovic a Orlové, kde budeme koledovat, chceme vyslat skupinky s devětadvaceti zapečetěnými kasičkami už dnes. Přímo na Tři krále, v úterý 6. ledna, nám pak pomohou studenti bohumínského gymnázia a střední školy,“ uvedla koordinátorka Tříkrálové sbírky v Bohumíně Zdeňka Kniezková.

V Karviné vyrazí do ulic koledníci v pondělí 5. ledna a do kasiček jim můžete přispívat až do neděle 11. ledna. „Budou chodit vždy skupinky dospělých s dětmi,“ potvrdila za nízkoprahové centrum pro děti a mládež Kometa Karviná, Monika Chorzempová.

Výtěžek sbírky je tradičně určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde se sbírka koná.

Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární pomoc do zahraničí. Do ulic obcí a měst vyšlo vloni v lednu 13 659 kolednických skupinek, což představuje více než 40 tisíc dobrovolníků. V Tříkrálové sbírce se vybralo 60,8 milionů korun.