U svaté Anny se k návštěvníkům bohoslužby obraceli s prosbou o přispění žáci základní školy Katka Ryšková, Pavel Pavelek a Patrik Valent. „Lidé byli opravdu štědří a velice ochotní. Peněžní dárky se většinou pohybovaly od padesáti do dvou set korun. Ve dvou případech to byla dokonce rovná tisícovka,“ svěřila se za koledníky doprovázející dospělá osoba Monika Surá.

Kašpar, Melichar a Baltazar budou se zapečetěnými pokladničkami a symbolickým dárečkem v havířovských ulicích koledovat až do čtvrtka 8. ledna. Navštíví také některé domácnosti a instituce, kde na dveře napíší křídou K+M+B 2009. Ani letos nevynechají magistrát města Havířova.

Dobročinnou akci organizuje Charita České republiky. Výtěžek je určen na podporu charitních projektů pomoci lidem v nouzi u nás i v zahraničí, především nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám. Přibližně desetina výnosu je určena na humanitární pomoc do zahraničí. V minulém roce se v Havířově vykoledovalo 71 189 korun.

Do sbírky mohou zájemci přispět také prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87777, bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na konto: 33001122/0800 u České spořitelny.