Chce sepsat a vydat knížku. „Proč? Mimo jiné proto, že v Česku existuje jen velmi málo, nebo možná žádná publikace, která o této tématice pojednávají. Poslední podobná kniha vyšla v 60. letech minulého století,“ vysvětlil Tomáš Bryndáč, civilním povoláním hasič.

Ohňostroje mu učarovaly už v dětství a návodů k výrově bouchajících, rachotících a prskajících směsí zná stovky. Již téměř dvacet let vyrábí a na zakázku sestavuje a také odpaluje ohňostroje. „Ohňostroje jsou mým koníčkem, mám na to živnost a věnuji tomuto oboru prakticky všechen svůj volný čas,“ říká Bryndáč.

Doma má stovky poznámek a návodů k výrobě složí, je držitelem několika pyrotechnických koncesí, samozřejmě průkazu odpalovače ohňostrojů a všechny kurzy a licence svědčící o jeho odborné způsobilosti. Také proto by rád dal všechny informace dohromady a ve formě knihy představil lidem, kteří mají podobného koníčka, nebo v tomto oboru pracují jako profesionálové.

„S určitostí to nebude zábavná literatura pro širokou veřejnost, ale spíše pro lidi, které tato problematika zajímá či v tomto oboru pracují,“ dodává Bryndáč. Ale nejsou to jen ohňostroje. Petřvaldský hasič výhledově plánuje účast v mezinárodní misi v rámci celosvětových odminovacích programů a také je v jednání o stáži u jednoho zahraničního podniku zabývajícího se vývojem a výrobou profesionální pyrotechniky. „Myslím si, že mám kolegům co nabídnout, a věřím, že je mé nápady a zkušenosti zaujmou,“ říká Bryndáč.

Pokud najde a domluví se s vydavatelstvím, je rozhodnutý pustit se záhy do psaní. „Nemám s tím zatím žádné zkušenosti, ale věřím, že během roku bych všechno mohl sepsat a kdyby v tomto dalším roce byla kniha na světě, bylo by to super. Nebojím se říct, že by to pro mě byl splněný sen,“ dodává Tomáš Bryndáč.