V průběhu noci z neděle na pondělí napadlo v celém Moravskoslezském kraji zhruba 5 centimetrů sněhu. Správcům silnic se dařilo udržet všechny silnice v celém regionu sjízdné. Motoristé i chodci však museli být nanejvýš opatrní. V Havířově a okolí byla ráno většina vozovek i chodníků pokryta ujetou nebo rozbředlou vrstvou sněhu, kterou se silničáři snažili plužit.

Například v Havířově do ulic hned ráno vyrazila parta pracovníků, která má na starost ruční úklid města. Jejich úkolem bylo projít hlavní silniční tahy a odklidit sníh z přechodů pro chodce. V průběhu dne pak sníh odklízeli i z míst, kam se silničáři nedostanou s technikou, tedy například autobusové zastávky, schodiště, mostky nebo parky.

Udržovány jsou také hlavní tahy. „Během noci a ještě dnes mírně sněží. Od večera máme v terénu jedenáct sypačů a 21 vozů s radlicemi, které sníh odhrnují,“ uvedl vedoucí střediska Správy a údržby silnic Moravskoslezského kraje Jiří Baslar s tím, že pokud sněží, silnice se nesolí. „Z cest se odhrnuje sníh několikrát po sobě, a až po té se začíná solit,“ potvrdil vedoucí Baslar.

Meteorologové hlásí na další dny ustávání sněhových srážek s denními teplotami kolem -5 až -2 stupňů Celsia, přesto by měli hlavně řidiči jezdit opatrně a předvídat.

Libor Běčák, Nikola Klimšová