Návštěvníky obklopí spousta autogramů gigantů domácí i světové sportovní scény s výstižnou charakteristikou a bohatou fotodokumentací.

Mezi osobnostmi českých a slovenských sportovců je kupříkladu podpis čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, velké postavy sportovní gymnastiky Aloise Hudce, slavných fotbalistů Josefa Masopusta a Svatopluka Pluskala, vynikajícího hokejového brankáře Josefa Mikoláše, člena hokejového družstva Vítkovic z padesátých let Ladislava Staňka a současné světové hvězdy Jaromíra Jágra, legend tenisových kurtů Ivana Lendla a Martiny Navrátilové, olympijského vítěze v boxu Júliuse Tormy, čtyřnásobných mistrů světa v krasobruslení sourozenců Romanových a řady dalších slavných.

Ze zahraničních sportovců jsou například představeni velikáni Formule 1 Emerson Fittipaldi a Michael Schumacher, legendární maďarský fotbalista Ferenc Puskás, mistr světa v šachu Garri Kasparov a jiná nezapomenutelná jména.

Kousek expozice je věnován také osmdesátiletému jubileu vítkovického hokeje. Na vernisáži se rozpoutala živá neformální beseda s Josefem Mikolášem a Ladislavem Staňkem.

Autor výstavy Jiří Hanibal má ve své sbírce kolem čtyř tisíc autogramů slavných, z nejrůznějších oblastí života a mnoha států světa. Jeho výběr je velmi pečlivý. „Nikdy jsem žádný podpis nekoupil za peníze, ani bych žádný neprodal. Některé jsem vyměnil na burze, většinou těch slavných, kteří už mezi námi nejsou. Ale jinak se snažím sehnat adresu a píši jednomu třeba i třikrát, až ho dopis zastihne,“ říká známý sběratel.

Výstava autogramů potrvá do 30. ledna.