Nejvíce manželství pak bylo uzavřeno v roce 2006, kdy si své ano řeklo dohromady 457 párů. „Velký počet obřadů jsme zaznamenali k datu 8. 8. 2008, bylo jich celkem deset. V současné době již přijímáme objednávky na svatby v letošním roce. Nejžádanější měsíc je červen, který již je skoro obsazený. Atraktivní termíny se letos jeví 6. 6. 2009, 17. 7. 2009, a také 19. 9. 2009, které jsou už skoro plné. Nicméně v případě zájmu jsou pracovnice matriky i oddávající ochotni protáhnout oddávání až do večerních hodin,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Pondělíčková.

V Havířově uzavřeli sňatek také cizinci. Například se jednalo o občany USA, Rakouska, Alžírska, také Turecka, Ukrajiny, Slovenska a Polska. „Svatební obřady jsou prováděny v obřadní síni na Zámku a obřadním dnem byl stanoven pátek. Pokud chce někdo svatbu v jiný den nebo na jiném místě, je to možné po domluvě s pracovnicemi matriky. Podle zákona však zaplatí tisícikorunový poplatek. V sobotu je v obřadní síni živá hudba. Zámek také nově nabízí zajištění svatebních obřadů venku. Samotný obřad je však nutno zajistit na matrice a poté se na Zámku domluvit,“ dodala Pondělíčková.

V obřadní síni se rovněž odehrávají jubilejní svatby. V loňském roce se jednalo o deset zlatých svateb, což znamená oslavu padesátiletého svazku manželského. Jeden pár pak dokonce slavil svatbu diamantovou.