Počasí bylo víc než romantické: azurová obloha a zasněžené okolí řeky zalité slunečními paprsky. Jediné, co nebylo až tak romantické, byl sedmistupňový mráz. Však také byl tok Olše nad splavem pod hraničním mostem ve Věřňovicích pokrytý ledem.

Nicméně zkušení vodáci, z nichž část jsou členy místního vodáckého oddílu Posejdon, to brali s nadhledem. „Zrovna teplo není, to je fakt., Když jsme jeli loni první jízdu, byla 12 stupňů nad nulou. Ale i přesto se těšíme,“ prohlásili odhodlaně Daniela Lysá a Ondřej Bosák. Oba jsou členy 2. oddílu vodních skautů a na zimní plavbu dorazili z Českého Těšína. Ale jako hosté domácího oddílu nebyli sami. Několik dvojic dorazilo z polského Godowa i Ratiboře.

Po hromadném přání šťastné plavby se všichni přesunuli k nástupišti na vodu, navlékli se do neoprenových oblečků, zapnuli plovací vesty, vzali pádla a rychle s lodí na vodu. Jednotlivé posádky postupně nasedaly do lodí a vydávaly se po proudu řeky směrem k Bohumínu.

Šéf občanského sdružení Posejdon Josef Tobola, jenž je jedním ze spoluautorů nápadu založit ve Věřňovicích vodácký oddíl, má velké vize a plány. „Když jsme před několika lety přišli s projektem tzv. Slezských Benátek, některým si mysleli, že jsme se zbláznili. Ale uteklo pár let a funguje vodácký oddíl a občanské sdružení Posejdon, pořádáme akce a díky penězům, které se nám daří získávat z nejrůznějších českých i evropských zdrojů, plánujeme rozšíření naší činnosti. Počítáme s masivnějším rozvojem vodáckého sportu v našem mikroregionu,“ řekl Tobola.

V plánu je půjčovna lodí, letní vodácké tábory pro děti z okolí, ale i pro přespolní turisty, kteří chtějí poznat přírodní scenérie podél toku Olše tak, jak to jde jen z volní hladiny.