Nejvyšší částku vybrala Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji. „Na poplatcích jsme za rok 2008 vybrali dvacet milionů korun. Peníze šly do rozpočtu nemocnice a sloužily tedy k financování jejího chodu, ale též k nákupu zdravotní techniky, opravy apod.,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Jakubková.

Podobně naložili s vybranými penězi i v dalších nemocnicích. Nemocnice v Českém Těšíně získala z poplatků téměř tři a půl milionu korun, Karvinská hornická nemocnice (KHN) přibližně tři miliony a Bohumínská městská nemocnice něco přes čtyři miliony korun. „Za zhruba dva miliony chceme zlepšit komfort našich pacientů, dokončíme obnovu lůžek na všech odděleních,“ řekla mluvčí KHN Helena Baronová.

Dodala, že hranici všech investicí pro rok 2009 má zařízení desetkrát vyšší než je roční součet za vybrané regulační poplatky. „První milionovou desítku budeme investovat do moderní techniky radiodiagnostického oddělení na zkvalitnění diagnostických služeb. Máme v plánu zakoupit prsní cívku, která je nezbytnou nutností pro vyšetření prsou magnetickou rezonancí a v pořadí už třetí čtečku pro nepřímou digitalizaci. Pro velký nárůst široké škály ortopedických výkonů počítáme s celkovým navýšením nákladů na operativu až o 10 milionů korun. Další 4 miliony půjdou na pořízení plazmového sterilizátoru pro operační sály,“ uvedla Baronová.

Částku vybranou na poplatcích v Bohumíně použijí na modernizaci zdravotnické techniky, ale také na platy zaměstnanců. „Část peněz použijeme k navýšení a valorizaci platů zaměstnanců nemocnice, především zdravotnického personálu,“ řekl ředitel nemocnice Vojtěch Balcárek.