„Smyslem hry Poznej Havířov je zábavnou a interaktivní formou ukázat jedinečnou tvář Havířova a možnost rozšíření znalostí o našem městě,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Pondělíčková.

Hra obsahuje 100 různých fotografií města seřazených do 10 témat a mapu Havířova, na které se určuje, jaké místo fotografie znázorňuje. V mapě jsou přitom umístěny malé červené terče, které udávají polohu místa. Pro větší přehlednost je umožněno pomocí ovladače mapu přiblížit nebo zmenšit a myší lze mapou také pohybovat. „Hráč si postupně vybírá témata a hledá, kde se vybrané fotografie nacházejí na mapě. Hra má dvě náročnosti, základní a mistrovskou. Fotky jsou v obou případech stejné, jen se jinak počítají body. Při mistrovské hře je hráč může i ztrácet,“ přiblížila rozdíly Pondělíčková.

Témata, která hráč může postupně absolvovat, jsou fontány, kultura, kulturní památky, moderní stavby, sochy, sgrafita a další ozdoby, domovní znamení, parky a zeleň, Sorela a sportovní areály. „Lidé mohou na mapě díky fotografiím navštívit například Kotulovu dřevěnku, Zámek, Památník životické tragédie, kulturní domy, sportovní hřiště nebo vidět sochu sedící dívky s květinou či sochu chlapce s rybou.

Pro město hru připravila společnost Turistické informační systémy a nachází se na internetové adrese www.havirov-city.cz v rubrice O městě – Volný čas. Lze ji hrát přímo, nebo si ji stáhnout do počítače a zkusit štěstí později. „Musím se přiznat, že mi hra dala docela zabrat a hlavně domovní znamení a některé sochy i parky jsem měla problém správně na mapě určit. Doporučuji hru hlavně dětem, které se o městě chtějí něco nového dozvědět, ale také ostatním, kteří si myslí, že znají Havířov dobře. Možná je překvapí, co všechno je ve městě k vidění,“ dodala Pondělíčková.