VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířovští radní se nechali informovat o bezpečnostní situaci ve městě

Havířov - Jedenáctka havířovských radních si na své poslední zasedání pozvala zástupce městské a republikové policie a hasičů, aby se informovala o bezpečnostní situaci ve městě v průběhu loňského roku.

19.1.2009
SDÍLEJ:

Město se začalo prostřednictvím strážníků a policistů více věnovat problémové staré části Šumbarku. Jedna z loňských akcí určená mládeži se konala přímo na ulici.Foto: Bára Kelnerová

Policie České republiky loni začala řešit přesně 3869 trestných činů, ze kterých se dosud podařilo objasnit 32,1 procenta. Nejčastěji se jednalo o krádeže, kterých bylo nahlášeno 1306, z toho 430 bylo krádeží vloupáním.

Nejvyšší objasněnost je u mravnostní a násilné kriminality. U mravnostních deliktů se policistům podařilo objasnit 60 procent, u násilných plnou polovinu.
Na silnicích na území města se loni stalo 936 dopravních nehod, což bylo o 25 nehod méně než v předchozím roce. Při kolizích dva lidé zemřeli a 16 bylo raněno těžce. Pod vlivem alkoholu bylo způsobeno 51 nehod.

Městská policie v loňském roce řešila 27 019 přestupků, což je o zhruba 1500 více než o rok dříve. Z tohoto počtu strážníci vyřešili přímo na místě domluvou nebo pokutou 83,2 procenta přestupků a zbytek, tedy 4 531 přestupků, oznámili k dalšímu řešení ke správnímu orgánu. Z celkového množství přestupků bylo více než 10 600 řešeno domluvou.

Zpráva o přestupcích dále uvádí, že téměř polovina přestupků, přesně 44,4 procenta je řešena v oblasti dopravy.„K bezpečnosti osob a majetku naši strážníci přispěli zadržením 323 osob podezřelých ze spáchání trestných činů a také zadržením 125 hledaných osob. Kontrolami také odhalili šest hledaných vozidel. V průběhu loňského roku se konalo 10 společných kontrol s pracovníky sociálně-právní ochrany dětí na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomániemi spáchaných podáním, prodáním nebo umožněním požití alkoholu osobám mladším osmnácti let,“ sdělil radním ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

Nudným rokem rozhodně netrpěli ani hasiči. Ti vyjížděli ke dvěma stovkám požárů, 108 dopravním nehodám, 65 živelným pohromám, 47 únikům nebezpečných chemických látek, 288 technickým haváriím a 42 ostatním mimořádným událostem a planým poplachům. Celkem se jednalo během loňského roku o 750 výjezdů na území města. V rámci celého území Havířova, tedy i obcí Horní Suchá, Horní Bludovice, Albrechtice, Těrlicko, to bylo 868 výjezdů.

Vedle největšího požáru v domě v ulici U Stromovky mají hasiči na svém kontě také několik kuriózních zásahů. Dvěma mladým lidem přepilovali kovová pouta, odchytávali papouška, hada, vyprošťovali dva psy ze šachtice nebo vytahovali dopravní značky ze studny.

Autor: Libor Běčák

19.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karviná neodehrála špatný zápas. Výsledek je ale zase tristní.

Zase nula. Karviná nedává góly

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.  

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).

AKTUALIZOVÁNO

V opravované křižovatce se srazilo osobní auto s autobusem

Ke kolizi osobního automobilu s autobusem spěchali v sobotu ráno havířovští záchranáři a policisté ke křižovatce ulic Národní, Na N8břeží, Těšínská a 17. listopadu. 

AKTUALIZUJEME

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

Havárie osobního automobilu vyřadila v páteční odpolední špičce světelnou signalizaci v nejfrekventovanější křižovatce v centru Havířova. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení