„Momentálně se v této lokalitě kácejí stromy. Pro město je odstraňují v rámci výcviku hasiči, takže radnice za tuto práci nic nezaplatí. Další práce budou zahájeny, až se zlepší klimatické podmínky, tedy na jaře,“ přiblížila situaci mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Protipovodňová hráz je součástí projektu Areál volného času. Na něj město nemohlo získat dotaci z prostředků EU, jelikož se nejedná o ochranu životního prostředí, ale o ochranu majetku a osob.

Stavba by neměla omezit sportovní činnost fotbalistů ČSAD Havířov, kteří na hřištích pod letním kinem hrají a trénují. „S oddílem jsme neustále v kontaktu. Jestli dojde k nějakému omezení, mělo by být minimální a předem konzultované s vedením klubu tak, aby nevznikly žádné problémy,“ vysvětlila Pondělíčková.

Po dokončení výstavby protipovodňové hráze by měly být následně jako první vyřešeny parkoviště, vstupní objekty, příjezdové komunikace, cyklostezky nebo veřejné osvětlení. Dále se počítá asi v roce 2012 s výstavbou skiareálu a rozhledny a o rok později s rekonstrukcí letního koupaliště.

Dále by mohly následovat stavby krytého aquacentra a sportovišť, rekonstrukce fotbalového stadionu, rekonstrukce letního kina, hřiště pro děti a kabinovou lanovku. Celkové odhadované náklady se pohybují kolem miliardy korun.