„V neděli večer nám volal občan, který na svém balkonu našel pelíšek se štěňátkem. Protože městský útulek není přizpůsoben pro štěňata, která potřebují odlišnou péči než dospělý pes, staráme se o pejska u nás na služebně,“ uvedl zástupce šéfa bohumínských strážníků Roman Honysz.
Psí klučina s černou srstí je prý společenský a ničeho se nebojí, a tak mu strážníci říkají Čert. „Doufáme, že se brzy najde hodný člověk, u kterého najde nový domov,“ uvedl Honysz.

Zájemci o černé štěňátko mohou navštívit služebnu městské policie v Bohumíně buď osobně, anebo mohou volat strážníkům na telefonní čísla 596 092 156 či 731 130 666.

Letos je to v Bohumíně už třetí případ odloženého štěňátka. První byla fenka pražského krysaříka, která do Bohumína přicestovala vlakem z Přerova před dvěma týdny a k níž se její majitel i přes propagaci v médiích dosud nepřihlásil. Nakonec našla nový domov u sestry jedné z bohumínských úřednic.

Druhým odloženým psím miminkem bylo v minulém týdnu štěně německého ovčáka, kterého strážníci našli v kontejneru v centru města.