Děti už se těšily na nové skluzavky a tobogán, pro sportovce mělo být postaveno hřiště na plážový volejbal, změnit se měly také šatny a především vany bazénů měly být z nerezu. Na to vše si ale místní budou muset počkat. „Projekt rekonstrukce letního koupaliště musel být časově posunut. Po konzultaci s odborníky z oblasti architektury a dalších jsme došli k závěru, že původní studii budeme muset dopracovat a upravit,“ přiznal místostarosta města Radislav Mojžíšek.

Do letošního rozpočtu tedy město zařadilo pouze prostředky na zpracování architektonické studie, na jejímž základě se vypracuje projektová dokumentace. „Jsme si vědomi toho, že současný stav koupaliště není nejlepší, ale každopádně chceme problematiku koupaliště vyřešit,“ uvedl místostarosta Mojžíšek.

Každoročně se tak před začátkem sezóny již několik let na koupališti odstraňují závady. „Děláme maximum pro to, aby koupaliště mohlo být v provozu. Samozřejmě to není řešení a koupaliště rekonstrukci nutně potřebuje. Vše je ale otázkou peněz, které budeme hledat a třeba zajišťovat i z evropských fondů,“ slíbil Mojžíšek.

I když letošní sezóna v novém neodstartuje, letní koupaliště přesto zprovozněno bude. Místní plavci, kterým jeho stav nevyhovuje, mohou využít nový krytý bazén v centru města, nebo moderní letní plovárny v okolních městech na Karvinsku.