Noční život se sice v průběhu posledních let rozmělnil i na všední dny, přesto se mládež v restauracích a klubech schází stále většinou v pátek a v sobotu. Na tyto dny také připadá nejvíce stížností na rušení nočního klidu a víkendy vedou i v počtu policejních zákroků u šarvátek. Pravidlo potvrdil i uplynulý víkend.

Městská policie se opět soustředila na boj proti opilé mládeži. V pátek i sobotu večer vyrazili strážníci do vybraných podniků, kde jsou s opíjením nezletilých a mladistvých potíže nejčastější. Tentokrát nebyl přistižen nikdo, kdo by musel z lokálu přímo k výplachu žaludku do nemocnice, přesto pro některé výtečníky museli na místo přijít rodiče.

Ke zjišťování stupně opilosti používají strážníci kalibrované přístroje Dräger. Hodnoty se většinou pohybují kolem jedné promile, výjimkou ovšem nejsou ani neplnoletí výtečníci s více než dvěma promile.

Téměř ve stejnou dobu byly hlídky volány ke rvačkám. Zatímco u klubu Hawai na Dlouhé třídě se žádná mela nekonala, u Stodoly Na Nábřeží zůstal na zemi zmlácený muž.

Svědci incidentu potvrdili, že trojice pachatelů z místa okamžitě po útoku utekla. Zraněného, který nebyl schopen podat o napadení bližší informace, odvezla do nemocnice sanitka.

Hlídky dostaly popis pachatelů a kontrolovaly blízké okolí. Krátce po útoku strážníci zadrželi podezřelého, kterého však po zapsání jména na doporučení republikové policie propustili.

Během dalších minut strážníci zadrželi jiného mladého muže, který u sebe neměl žádné doklady. Po předvedení na obvodní oddělení republikové policie se potvrdilo, že muž je hledanou osobou a už na okrsku zůstal.

Z pátku na sobotu navíc se strážníky jeden muž zkoušel hru na schovávanou. Hlídka si všimla podezřelého poblíž prodejny Husquarna v Karvinské ulici. Při spatření strážníků začal utíkat k blízkému lesíku. Hlídka si na pomoc přizvala kolegy, kteří prchajícímu nadjížděli z druhé strany. Nahánění netrvalo dlouho. Po několika minutách byl muž zadržen u mostu nad železniční tratí v Dělnické ulici. Proč před strážníky utíkal, zatím městská policie nesdělila.