Čerpací stanici Shell došly kupony už víc než před týdnem, stejně tak jako OMV. „Lidé se po dálničních známkách ptají. Máme je objednány a měly by dorazit dnes,“ řekla včera pracovnice OMV.

Na stanici EuroOil nemají známky teprve od tohoto víkendu. Ministerstvo sice tvrdí, že kuponů bylo vytištěno dostatek a chyba je v distribuci a v tom, že se provozovatelé málo předzásobili. „Jsem jiného názoru. Chyba je dle mého v tisku. My sice ještě pár kusů máme, ale na každou objednávku musíme čekat minimálně týden a k tomu nám vždy pošlou jen poloviční počet objednávky,“ řekla pracovnice čerpací stanice Gas Control.

Jediná Benzina nemá s dálničními známkami potíže. Dobře se prý předzásobili. Největší nápor zaznamenali na počátku ledna, nyní prý prodají denně zhruba deset kuponů.

Roční dálniční kupony však zdaleka neseženete na všech benzinkách v Havířově. Jinde v regionu budete úspěšní střídavě. Někde známky mají, protože se na situaci po zpoplatnění rychlostní komunikace R48 dobře připravili, jinde jsou bez známek a na další zásoby čekají.

Obsluha čerpacích stanic se však vždy shoduje v jednom, a to v tom, že zájem o známky neustále stoupá. „Ovšem my jsme se připravili a předzásobili se,“ uvedla pracovnice čerpací stanice Karimpex v Horní Suché.

Jinak tomu je u konkurence. „Dnes by měla přijít nová várka ročních dálničních známek. V tuto chvíli by je u nás tedy zájemci nepořídili, ale opravdu je každou hodinou očekáváme,“ tvrdila včera po poledni zaměstnankyně benzinky Euro Oil v Karviné v Ostravské ulici.

Velkou hlavu se vzrůstající poptávkou po tomto nedostatkovém zboží si nedělají na benzince Hunsgas v Bohumíně-Pudlově. „Objednávám známky po pěti kusech. Od pátku roční známky nemáme, ale dnes jsem objednával další várku,“ uvedl pracovník tamní čerpací stanice.

Pokud chcete jít najisto, měli byste tedy raději navštívit pobočky České pošty, kde mají dálničních známek prozatím dostatek.