„Únorová aktualizace je pravidelnou akcí, která se koná dvakrát do roka. Údaje o organizacích se snažíme měnit a doplňovat pokaždé na začátku kalendářního roku a o letních prázdninách, protože právě v tomto období totiž dochází k největším změnám,“ uvedla mluvčí havířovské radnice Romana Bartošková.

Právě ona má katalog na starosti a vyzývá zástupce všech institucí, aby informace co nejrychleji zaslali. Původně byla uzávěrka stanovena na 2. únor, ale když někdo pošle údaje do 10. února, budou do katalogu zařazeny. „Momentálně stále zaslaná data zpracováváme, takže když se najde nějaký opozdilec, má ještě pár dnů šanci,“ dodala Bartošková.

Smyslem katalogu je představit zájemcům ucelený přehled všeho, co město v této oblasti nabízí. Rodiče, děti a mládež si mohou vybrat z širokého spektra možností, jak trávit volný čas.

Elektronický katalog je rozdělen do tří hlavních oblastí. Jedná se o sport, kulturu a ostatní. Vedle neziskových organizací jsou zde například k dispozici i provozní doby komerčních sportovišť.

„Nechybí podrobnější představení jednotlivých klubů, organizací a jejich aktivit a úspěchů, zobrazení místa působení organizace na mapě, fotogalerie i videoukázky. Nezbytné jsou samozřejmě kontakty. Nezbývá než si vybrat,“ přiblížila Bartošková projekt, který je na stránkách www.katalog.havirov-city.cz.