VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rada bude opět jednat o zástavbě středu města

Havířov – Oproti původnímu záměru na využití území a prodeje části pozemků v centru města, bude ten nový zájemce mnohem méně svazovat.

3.3.2009 3
SDÍLEJ:

Pohled na magistrát v lednu 2009.Foto: Josef Pintér

„Město dostává žádosti od různých společností na odkup pozemků v centru města. Zastupitelé projednávali 3. listopadu 2008 záměr jejich prodeje, ale materiál byl odložen. Nyní se k němu vrátí 4. března rada,“ přiblížila situaci mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková. Vedení města nechtělo pozemky hned přímo prodávat, nebo je nabízet, ale pouze hodlalo vyhlásit výzvy k podání nabídek k realizaci investičního záměru na vybudování polyfunkčního objektu a budovy hotelového typu na pozemku naproti kina Centrum a v prostoru za dětským hřištěm mezi Fibichovou a Beethovenovou ulicí. Zastupitelé předložený materiál neschválili a vedení radnice se ho rozhodlo pozměnit.

„V původním předloženém návrhu jsme původně požadovali, aby byl v objektu zachován procentuelní poměr 60 procent zábavy a 40 procent ostatních aktivit. Nyní chceme uvolnit mantinely a na tomto procentuálním vyjádření netrvat,“ řekl náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk.

Případní zájemci budou následně moci podávat návrhy na využití jednoho prostoru nebo na využití obou částí pozemku. Společnosti by musely předložit maketu předpokládané zástavby a harmonogram realizace. V této fázi se jedná pouze o záměr využití a nikde není psáno, že se najde zájemce. „Pokud se někdo přihlásí, tak budou předložené makety posouzeny i občany, kteří se k nim budou moci vyjádřit. Myslím si, že by mělo být centrum města zastavené. Stejný názor má i drtivá většina architektů. Jde hlavně o to, aby zde objekt sloužil k zábavě lidí a nevyrostl zde pouze nějaký supermarket. Kdyby se podařilo záměr zdárně realizovat, a následně se vybuduje i areál volného času, měli bychom v Havířově dva areály, které by do našeho města přitáhly další lidi,“ dodal Osmanczyk.

Rada projedná materiál ve středu, zastupitelé se jim budou zabývat v pondělí 23. března.

(lp)

3.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Za obchodování s léčivy byl Vlastimil H. odsouzen k devíti rokům vězení.

Soud poslal překupníka s léky na devět let za mříže

Jiří Režnar vedl v posledních čtyřech letech Znojmo.

Režnar opět v Havířově

VIDEO: Oprava prvního z historických domů začne možná už příští rok

Karviná – Skoro 15 let zejí prázdnotou a chátrají a je to na nich vidět. Nejen zvenku, ale hlavně zevnitř. Vlhkost a plísně na každém kroku, všude nepořádek, zbytky zařízení, občas nějaká rozbitá okenní tabulka.

Představujeme prvňáčky z Petrovic, Marklovic, Závady a Bludovic

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím.

Nadační fond městské firmy podpoří projekty občanů

Na kulturní, vzdělávací nebo sportovní projekty mohou organizátoři získat peníze z nového fondu, který založila Havířovská teplárenská společnost (HTS).

Karvinsko dnes společně zpívá koledy

Ve středu vpodvečer se sejdeme na náměstích, před kulturními domy, v parku či hospůdce a společně si zazpíváme čtyři známé koledy a k tomu tradiční vánoční písně jako třeba Rolničky, rolničky. Společné zpívání koled s Deníkem začíná přesně v 18 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT