„Vražednou zbraň podezřelý muž přechovával bez povolení, tedy nelegálně. Zbraň bude podrobena balistické expertize,“ řekla v pondělí 9. března mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Dodala, že policisté by na základě provedených expertiz měli zjistit, zda zbraň nebyla použita při jiné, další trestné činnosti.

Jednačtyřicetiletý muž zaútočil na rodinu své bývalé přítelkyně v neděli krátce po půlnoci na oslavě padesátin otce své exmilenky, se kterou má dvouletou dceru. Jelikož ho dívka opustila, Makedonec žijící dlouhodobě v Čechách rozchod psychicky neunesl a v banketce restaurace Sokol v Petřvaldě zastřelil svou exparnetku, jejího otce a matku a snoubence. Poté se chtěl zastřelit sám, což se mu však nepovedlo a v kritickém stavu skončil v nemocnici.

Před nemocničním pokojem ve Fakultní nemocnici v Ostravě, kde petřvaldský střelec leží, od nedělního rána bez přestání hlídkují policisté. Muž je podle dnešního vyjádření lékařů stále v kritickém stavu.

Policisté na případu i nadále intenzivně pracují a nadále prověřují prvotní informace, které k události uvedli svědci již včera. „Probíhají další výslechy zúčastněných osob. Není však vhodné s ohledem na celou věc blíže specifikovat a konkretizovat údaje, které svědci policistům sdělili,“ dodala Stětínská.

Vražda byla zřejmě vyvrcholením déle trvajících sporů.

Deníku se podařilo zjistit, že soužití zavražděné Vlaďky a jejího makedonského přítele nebyla úplně idylické již nějakou dobu. Důkazem toho budiž případ ze 14. června loňského roku, kdy Makedonec v Ostravě v baru poblíž Stodolní ulice svou tehdy ještě družku zbil. Podle policejních informací se dvojice nejprve verbálně napadala, až muž ženu udeřil, povalil na zem a zbil. Žena tehdy utrpěla zranění v obličeji a na nose.

Jenže to bylo v době, kdy dvojice spolu žila a dívka se snažila partnera-násilníka chránit. Přesto, že jí muž zmlátil, nedala souhlas se zahájením trestního stíhání a lékařům zakázala vydat svou zdravotní dokumentaci policii. „Věc byla postoupena jako přestupek proti občanskému soužití,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.