„Předevčírem mě policisté požádali, ať jim psa vydám. Tvrdili mi, že ho chtějí vrátit zpět původní majitelce, a že nešetří týrání, ale pouze ztrátu psa,“ uvedla roztrpčená nová opatrovatelka nalezeného psa Petra Sabová.

Den nato prý policisté ženě volali znovu se stejnou žádostí. „Psa už u sebe nemám. Našla jsem mu nové majitele, ovšem i kdyby byl u mě, tak ho nevrátím. A ani neřeknu policii jméno nových majitelů,“ říká Sabová s obavami, že by se mohlo zvíře vrátit opět do rukou tyranky.

Náhradní opatrovatelku navíc zaráží, že místo toho, aby policisté řešili týrání psa, zabývají se jeho ztrátou. „Moc tomu nerozumím. Noc jsem probrečela při představě, že by se ten pes měl vrátit do rukou původní majitelky,“ uvedla Sabová.

Původní majitelka Marie Nováková si totiž na policii přišla v minulém týdnu postěžovat, že chce svého psa zpět. A podle policejní mluvčí není v silách mužů zákona dělat soudce mezi současnou a bývalou majitelkou. „Policisté mohli paní Sabové pouze doporučit vrácení psa. Zranění podle našeho dosavadního šetření nejsou u psa tak významná, abychom mohli mluvit o jeho týrání,“ uzavírá Zlatuše Viačková.

Vyjádření původní majitelky psa se získat nepodařilo. Návštěvám totiž neotevírá.

Do sporu se vložilo také město poté, co městská televize odvysílala reportáž o tomto případu. Podle úředníků nemá paní Nováková na psa nárok. „Pes, kterého si žena nárokuje, nebyl na tuto bývalou paničku ani nahlášen, ani nebyl čipován. Když už tedy odhlédneme od toho, že podle stavu psa s ním bylo hrozivě zacházeno, nemá na něj ani žádný právní nárok,“ uvedla Věra Horvátová z Odboru místního hospodářství karvinského magistrátu.

Podle ní jsou stopy po týrání na první pohled viditelné. „Pes má pohmožděniny, dávají mu podpůrné injekce, měl podlitiny, polámané nožičky. To by i odpovídalo informacím, že jej paní Nováková vyhodila z okna svého bytu,“ uzavřela Horvátová.

Léčení psa v současnosti hradí právě město a o navrácení do rukou ženy, která má na sídlišti pověst alkoholičky a psí tyranky, nemůže být podle městských úředníků ani řeč.

Psa rasy Kavalier Princ King Španěl našel na přelomu února a března v kontejneru na odpadky na sídlišti v Karviné-Hranicích jeden muž. Pes měl kromě polámaných nožiček také pochroumanou pánev a byl hodně podvyživený. Psa se ujala dcera nálezce, která zvíře odnesla k veterináři a když se o něj přihlásili zájemci, věnovala jim ho.