Zájem maminek o centrum je trvale velký. Například v úterý dopoledne se jich sešlo kolem patnácti a se svými ratolestmi zcela zaplnily přidělenou místnost. „Jsem tu se svou dvouletou dcerkou. Atmosféra je velmi příjemná. Děti mají dostatek hraček a také nacházejí nové kamarády,“ svěřila se jedna z maminek Blanka Felberová. Velkým plusem nového působiště je široké zázemí, které Asterix může nabídnout, kupříkladu tělocvičnu. V současné době má centrum otevřeno v úterý a čtvrtek vždy od 8.30 do 11.00 hodin. Připravuje se i další den, měl by to být pátek, pro maminky s batolaty.

„Budeme pokračovat v nastoupené cestě. Věřím, že se naše záměry podaří realizovat i v nových podmínkách. Prostorově jsme teď na tom lépe. Také zázemí je pestřejší. Nyní mezi naše priority patří zajištění pravidelných, hlavně zajímavých programů nejen pro děti, ale také pro doprovod. Máme rovněž v úmyslu zajistit odpolední hlídání dětí,“ řekla Gabriela Mrózková, která se stará o praktický chod rodinného centra.

Majáček zahájil svou činnost začátkem března 2006 v prostorách Apoštolské církve s cílem vytvořit pro ženy na mateřské vhodné podmínky k výměně zkušeností, vzájemné výpomoci a odpočinku. Dětem zase poskytnout příležitost k hraní se svými vrstevníky. Stalo se oblíbeným místem mnoha maminek. Předsedkyní občanského sdružení je Soňa Malinová, členové Gabriela Mrózková, Silvie Mrózková, Alena Chovancová a Monika Morcinková.