V zařízení se sice neprovádějí operace, ale pacienti se po zákrocích vracejí například k následné péči. „Na základě výběrových řízení budou nakoupeny nové přístroje pro zátěžovou medicínu, jakou jsou trenažéry či běhátka. Podmínky tady na to jsou dobré. Dále se chceme zaměřit na onkologický program a rozvíjení vyšetření tlustého střeva. Třetím zaměřením je prevence v oblasti diabetologie,“ řekl primář.

Ürge ujišťoval, že personální obsazení je na stávající tři oddělení dostatečné. „Vůbec to není tak, jak se proslýchalo. Chod je zabezpečen a atmosféra se mi jeví také dobrá. S lékaři spolupracujeme, hovoříme o svých názorech,“ uvedl primář.

Zároveň ale Ürge nepopřel, že potřebuje posily. „Nyní mám na stole šest žádostí absolventů a do května bych chtěl post dvou lékařů obsadit. Sehnat atestované doktory je v dnešní době problém, ale na druhé straně máme dostatek erudovaných lékařů, kteří budou na absolventy dohlížet. Co se týče vybavení, jsem velice mile překvapen jednotkou intenzivní péče, která je opravdu na vysoké úrovni,“ dodal primář.

Současná interna má v provozu tři stanice se 68 lůžky. Dalších deset je k dispozici na JIP. Obsazenost se v minulém roce pohybovala na 86 procentech.
Čtvrté oddělení, které je nyní uzavřeno, bude k 1. červnu přizpůsobeno dalším, zhruba dvaceti geriatrickým lůžkům. V současné době je v nemocnici už jedno geriatrické oddělení s 26 lůžky. „Vše už je domluveno. Nyní budeme muset jen zapracovat na personálním obsazení. Investice budou do vybavení či úprav minimální,“ uvedl ředitel Jan Ferenc.